Сьогодні в Україні одним з найпопулярніших автономних джерел електроживлення вважається саме бензиновий генератор. Популярність такого обладнання підтверджена й сучасною статистикою: близько 58% серед усіх продажів генераторів припадає саме на бензинові моделі.

Причому сучасний асортимент пропонує безліч варіантів з урахуванням основних робочих характеристик та параметрів. У каталозі https://allo.ua/ua/dnipro/benzinovye-generatory/ запропоновані різні моделі у Дніпрі за вигідними цінами – це генератори у спеціальних шумопоглинаючих кожухах і без них.

У процесі здійснення вибору відповідного агрегату для дачі або приватного будинку варто врахувати декілька основних критеріїв:

  1. Вартість. Залежно від виділеного бюджету можна підібрати генератори з будь-якого цінового сегменту. На ціну впливає конкретний бренд, запас потужності, додаткові функції.
  2. Експлуатаційні умови. Необхідно врахувати, скільки часу може працювати дане джерело живлення без перерви. Для побутових моделей достатньо 5-8 годин.
  3. Зручність у використанні, частота обслуговування. Потрібно врахувати, наскільки часто слід проводити заміну фільтрів, масла, доливати бензин.

Що стосується довговічності генератора, такий показник залежить від моторесурсу встановленого двигуна.

Споживання бензину

Рівень споживання палива безпосередньо пов’язаний з потужністю моделі. Стандартний показник витрати бензинових двигунів становить 0,35 л/ч. Отриману кількість необхідно помножити на показники потужності генератора, щоб віднайти точну відповідь на питання: скільки потрібно бензину для експлуатації конкретної моделі?

Що впливає на споживання палива: додаткові фактори

Крім потужності, на споживання впливають також й інші не менш важливі фактори, про які варто знати перед покупкою бензинових агрегатів.

В цей список входить:

  • Навантаження. При експлуатації генератора менше, ніж на 35% або більше, ніж на 75% від його потужності, витрата палива збільшується.
  • Технічний стан. Пошкоджені комплектуючі, забиті фільтри – це призводить до великих «апетитів» двигуна.
  • Якість ПММ. Наявність домішок призводить до того, що паливний бак набагато швидше порожніє.

Враховуючи всі перераховані вище нюанси, вдасться придбати ідеальну модель з економною витратою бензину.

Як підібрати бензиновий генератор: підбиваємо підсумки

З метою вибрати генератор для будинку та дачі, який повністю виправдає очікування в процесі експлуатації, важливо врахувати декілька ключових критеріїв:

  1. Потужність. Усі моделі можна поділити на три основні категорії – малої потужності (3 кВт), середньої потужності (до 5 кВт), потужні (близько 8-10 кВт).
  2. Фази. Найчастіше вся побутова техніка функціонує від стандартної однофазної мережі 220В, тому трифазні або універсальні агрегати вибирають, якщо є обладнання, що працює від мережі 380В (наприклад, потужні електрокотли).
  3. Спосіб запуску. Моделі з невеликою потужністю можна запускати вручну, а для решти характерна наявність електростартера.
  4. Не менш вагомим аргументом на користь конкретного генератора бензинового є наявність стабілізатора вбудованого типу. Це особливо важливо, якщо планується підключення комп’ютерів та іншої техніки, яка чутлива до різких перепадів енергії.

Вибір на користь бензинових моделей – це можливість придбати практичний агрегат, який досить простий у використанні та не потребує дорогого, складного обслуговування. Крім того, всі сучасні моделі побутового типу відрізняються компактними розмірами, тому не займають багато вільного місця при зберіганні.